Поговоримо про супер зручні і всіма улюблені сковорідки?... із тефлону!
Нічого не пригорає.... Налисники перевертаються ідеально... Сирники із гарною скоринкою... А головне — швидко і без нервів.На цьому місці напевно більшість із вас вже думають: "Ну що вже з тефлоном не так?"І я думала спочатку написати тут цілий лонгрід. Але не буду. Просто порекомендую вам фільм «Темні води», знятий на основі реального журналістського матеріалу.
А щоб бажання дивитися було у вас більше, пару тез:
PFOA, а саме про цю речовину йдеться у фільмі, є надзвичайно токсичним канцерогеном, який входить до складу всім відомого ТЕФЛОНУ.
Американське федеральне агентство із захисту довкілля (ЕРА) наклало заборону на сковородки з тефлоновим покриттям. Хоча у нас вони продаються без проблем.
Тефлонова сковорода — найбільш токсична. Виробник дає гарантію безпеки лише на цілісне покриття. Тобто подряпали кілька разів металевою ложкою, постукали вилочкою по краю, впустили в мийці на неї щось важке — цілісність «тефлонової плівки» порушена. Така сковорода починає виділяти токсичні випари, що призводять до лихоманки, яку називають тефлоновим грипом (сльозотеча, нежить, закладеність носа, висипання, алергії). Це доказово підтверджено.
Як тільки тефлон нагрівається до 200 °C, починають виділятися пари плавикової кислоти (роз’їдають бетон) і перфторизобутилен (в 10 разів отруйніший, ніж гази при газових атаках). В ході досліджень було виявлено, що тефлонове покриття пов'язане з розвитком раку у тварин.
Чи використовується зараз PFOA? Досить багато, якщо не сама ця кислота, її похідні. Проблема в тому, що якою би не була небезпечною ця речовина, ще поки не створено покриття з подібними властивостями, тому вона міститься в багатьох виробах. Але пальма першості за шкоду все ж таки належить посуду через дуже високі температури та економію господинь, які використовують старі подряпані сковорідки.
Максимально необхідно уникати сковорідки з алюмінієм та тефлоновим покриттям! Тут подвійна шкода: тефлонове покриття пошкоджується та виділяє токсини, а під покриттям знаходиться алюміній, який теж небезпечний для організму. Може, для вас це буде шок, але сковорідки «Тефаль» = тефлон + алюміній.
*якщо тема посуду вас цікавить, ви можете купити гайд, в якому я розписала який посуд токсичний, а який безпечний + вказала бренди та виробники (все з картинками:))